Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη ήττα για τον Αστέρα Ραιδεστού

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Αχιλλέας Τριανδρίας κατάφερε να επιβληθεί του Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 2-1.

Αν και ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά στο 1ο ημίχρονο το σκορ άνοιξε η γηπεδούχος ομάδα, έπειτα από λάθος της άμυνας του Αστέρα. Η απάντηση ήρθε στην έναρξη του 2ου μισού, όταν από φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Φοινικόπουλου, έγινε η σέντρα και με κεφαλιά ο Οφθαλμίδης Ηλίας βρήκε τα δίχτυα.

Δύο κλασσικές ευκαιρίες από το Μεγαλοοικονόμου, δεν κατέληξαν στο «πλεκτό». Ο νόμος του ποδοσφαίρου, όμως, τιμωρεί αυτόν που χάνει τα γκολ και ο Αχιλλέας πήρε και πάλι το προβάδισμα μετά από φάση διαρκείας, όταν και έγινε σουτ από φάουλ, στη συμβολή των δοκών του Μάρκοβιτς, και στην επιστροφή της, κοντινό πλασέ στην απέναντι γωνία.

Στα τελευταία λεπτά, χάθηκαν εκατέρωθεν κάποιες ευκαιρίες =, χωρίς να αλλάξει το αποτέλεσμα. Πρώτη ήττα για τον Αστέρα μετά από ένα σερί 5 νικών. Πολλά ήταν τα διδάγματα, αναφορικά για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος, σε προπονητή και ποδοσφαιριστές.