Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

Δεν <Χ>άρηκε κανείς

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν σήμερα στο ντέρμπι της χρονιάς του δευτέρου ομίλου της Δ' Εθνικής, ο Διγενής Λακκώματος και ο Οδυσσέας Κορδελιού, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Η ομάδα του κύριου Σουγιουτζή από την αρχή φάνηκε να πατάει καλύτερα στα πόδια της αφού στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 30' με κεφαλιά του Γερομανώλη έγινε το 1-0 μετά από 4 λεπτά ο Μπενίσκου ισοφάρισε μετά από 2 λεπτά ο ο έμπειρος Γερομανώλης καθάρισε το σκορ για την ομάδα του με αποτέλεσμα ο Διγενής Λακκώματος να μπει στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ του (2-1). Η ομάδα του Κορδελιού στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 2-2 με γκολ του Κανδύλα στο 67' ένα γκολ που αμφισβητήθηκε από πολλούς καθώς η μπάλα βρήκε χέρι. Ένας αγώνας με πρωταγωνιστή το Διγενή Λακκώματος που 2 φορές προηγήθηκε στο <<ΑΒΡΑΑΜ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ>> αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς αφού επαιζε με 14 αντιπάλους τους 11 του ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ και την διαιτητηκή τριάδα απο την Ημαθία που στέρησε μια ολοκάθαρη νίκη του Λακκώματος με τα σφυρίγματα του που ήταν όλα εις βάρος των γηπεδούχων!!!!! Ο Διγενής που ήταν πολύ καλύτερος του Οδυσσέα ζήτησε 2 πέναλτι είχε δοκάρι και ισοφαρίστηκε με αντικανονικό γκολ πέρα ως πέρα προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες όλης της ομάδας και των φιλάθλων!!!